Peynirden Yılbaşı Ağacı

[Toplam:3    Ortalama:3.7/5]

Peynirden Yılbaşı Ağacı, sıfır zahmetle yılbaşı gecesi misafirlerinizi etkilemenin en kolay yolu. Minik ağaçlarınız yılbaşı sofranıza neşe katacak. Tarifi şöyle;

Malzemeler
2 paket üçgen peynir (Toplamda 16 adet üçgen peynir)
Yarım su bardağı pesto sosu
1 adet küçük doğranmış kırmızı biber
Yarım paket çubuk kraker
Yanında servis etmek için yuvarlak tuzlu kraker

Yapılışı
Üçgen peynirleri paketlerinden çıkarıp servis tabağına dizin.
Küçük bir kaşık yardımıyla üstlerine pesto sosu sürün.
Küçük doğranmış kırmızı biberleri üstlerine serpin (gelişigüzel serpmek yerine yılbaşı ağacı süsleri gibi düşünüp de dizebilirsiniz).
Çubuk krakerleri ikiye kırıp krem peyniri ağaçlarına gövde olarak batırın.
Servis tabağının yanına tuzlu krakerleri dizip servis yapın.

Şimdi burada soru yemek yapmak neden sevilir? Yemek yapmayı sevenler neden deli gibi hep yeni şeyler dener ve hiç mi bıkmaz? Efendim bıkılmıyor, sıkılınmıyor, insanın yaptıkça yapası geliyor. Düşünün anneannelerimizi, babaannelerimizi. Ziyaretlerine gidince masalar donatır, herkese bol bol yedirir, kendileri de kuş gibi yiyip kalkarlar. Ama misafirlerinin yemesinden, yemekleri beğenmesinden inanılmaz mutlu olurlar. İşte yemek yapmanın en güzel hissiyatı da yaptığın yemeği paylaşmak, yiyenlerin memnuniyetini görmek ve haklı gururu yaşamaktır. Peynirden Yılbaşı Ağacı tarifimiz de öyle bir tarif. Gayet basit şekilde üçgen krem peyniri ve hazır pesto sosu alıyorsunuz. Üçgen peynirler zaten malum kendinden minik çam ağacı formunda. Gayet elverişli şekilde çam ağaçlarınızı oluşturmanızı sağlayacaklar.

Bitti gitti, bu kadar kolay. Şık mı şık, sofistike mi sofistike bir tabak dolusu Peynirden Yılbaşı Ağacı ile misafirlerinizi karşılamaya hazırsınız. Yerinizde olsam yılbaşı gününü zor ve zahmetli yemekler yapmak yerine, bu tarz şık ve farklı aperatifler hazırlayarak geçiririm.

Atıştırmalıkların yemesi daima daha kolay ve daha eğlencelidir. Zaten maksat içkiye yakışır şeyler yapmak, akşam yemeği hazırlamak değil 🙂 Peynirden Yılbaşı ağacınızla bir şişe Cabernet Sauvignon şarabı açıp yeni yıla mutlu mutlu girebilirsiniz. Pesto sosunuz yoksa kendiniz de farklı soslar kullanarak da ağaçlarınızı süsleyebilirsiniz; ketçap mayonez filan olmasın tabi. Ama mesela sade krem peyniri yerine biberli krem peyniri alırsanız, kendinden süslü bir çam ağacı gibi durur. Ya da sade krem peynirinin üzerine çok ince kıyılmış maydanoz serpebilirsiniz. Bu şekilde yine yılbaşı ağacı gibi tatlı duracak.

Peynirden Yılbaşı Ağacı tarifimizi sevdiklerinizle paylaşın! Nice mutlu seneler!

İlginizi Çekebilir

En Beğenilen